ثبت اختراع جهانی اردبیت

wipo
دسته‌بندی نشده

بسم الله الرحمن الرحیم ثبت اختراع جهانی

قابل توجه سهامداران و کاربران محترم

با پیگیری‌های شرکت کالاشهر هوشمند، ایدۀ اردبیت در مورد ارزش‌دهی به فعالیت‌های کاربران در فضای مجازی، وارد فرایند ثبت اختراع جهانی در مرجع WIPO شد.

این روزها استفاده از سرویس‌های آنلاین و اینترنتی (مانند خرید و فروش)، استفاده از نرم افزارهای ارتباطی (مانند پیام‌رسان‌ها)، اطلاع‌رسانی، آموزش، جستجو نیازمندی‌ها، خدمات فنی و مهندسی، خدمات درمانی، خدمات عمومی، بانکی و مالی، ارائه دستاوردهای فردی و جمعی (مانند کارهای دستی) و… به شدت در حال افزایش است; به گونه‌ای که حتی بسیاری از کاربران که پیش‌تر اعتماد و نظر مثبتی نسبت به استفاده از خدمات آنلاین و مبتنی بر اینترنت نداشتند، این روزها به بهره‌برداری از این سرویس‌ها روی آورده‌اند. همین اعتماد و روی‌آوردن کاربران به سرویس‌ها و خدمات آنلاین باعث شده تا این نوع کسب و کار رشد چشمگیری داشته باشد و هر روز شاهد افزایش این گونه فعالیت‌ها در کشور و جهان باشیم.

در دنیای امروز، دانشِ استفاده از فضاهای مجازی و ارتباطات مانند اینترنت، شبکه‌های اجتماعی، نرم‌افزارهای کاربردی و… یک ارزش و امتیاز محسوب می‌شود; عرصه فضای مجازی فراتر از گذشته شده و تقسیم کار در جوامع مختلف تغییر کرده و کسب و کارهای سنتی جای خود را به انواع کسب و کارهای اینترنتی داده‌اند.

فضای مجازی باعث ایجاد فرصت‌های بسیاری در جهت ثروت‌آفرینی، آموزش و در دسترس قراردادن اطلاعات برای عموم مردم در جهان شده است; به طوری که می‌توان فضای مجازی را باعث ایجاد «فرصت برابر» برای تمامی اقشار شده است و مردم می‌توانند با حداقل امکانات، مثل گوشی هوشمند، از فرصتی برابر در استفاده از این امکانات بهره‌مند گردند.

ارزش‌های اکتسابی در دنیای مجازی، چگونگی کسب این ارزش‌ها، سطح بهره‌برداری و استفاده از فرصت‌های آن در دنیای واقعی، ما را بر آن داشت تا راهکار محاسبه ارزش استفادۀ کاربر از فضای مجازی را از طریق اپلیکیشن «اردبیت» معرفی کنیم. محاسبه ارزش‌های اکتسابی در دنیای مجازی، تحت عنوان «انرژی داده‌ها» نام‌گذاری شده و استفاده از این ارزش و اعتبار دیجیتالی در دنیای واقعی، تحت عنوان «سرمایه و اعتبار دیجیتال»، معرفی می‌گردد.

 

ثبت اختراع جهانی

اخبار رسمی اردبیت را در اردنیوز بخوانید.
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت نظر برای فروشگاه ها
دسته‌بندی نشده
ثبت رای و نظر برای فروشگاه ها

به منظور خرید لذت بخش تر و رفاه کاربران، بخش ثبت رای و نظر برای فروشگاه های بازار اردبیت فراهم شد. شما کاربران گرامی می توانید پس از کلیک بر روی فروشگاه موردنظر در بازار اردبیت به عملکرد آن فروشگاه رای دهید یا نظر خود را ثبت کنید.     …

گفتگوی رادیویی مدیران اردبیت
دسته‌بندی نشده
گفتگوی رادیویی مدیران اردبیت

روز شنبه 28 تیر 1399 گفتگوی رادیویی برنامه شب آفتابی از رادیو اقتصاد با حضور مدیران اردبیت برگزار شد. در این گفتگو ضمن معرفی اپلیکیشن اردبیت و استارتاپ های وابسته به اهداف و چشم انداز اردبیت پرداخته و به سوالات شنوندگان برنامه پاسخ داده شد.   اخبار رسمی اردبیت را …

دریافت گواهی نامه امنیت
دسته‌بندی نشده
دریافت گواهی نامه

با عنایت به توسعه روزافزون محصولات و خدمات حوزه فضای تبادل اطلاعات و بکارگیری گسترده آن هـا در زیرسـاخت هـای حیـاتی، حساس و مهم کشور، تامین امنیت زیرساخت ها، سازمان ها و نهادهـای کشـور موضـوع بسـیار حـائز اهمیتـی تلقـی میشود زیرا تهدیدات امنیتی نیز در فضای تولید و تبادل اطلاعات …